Greqia cakton daten, ja deri kur do të qëndrojnë mbyllur kufijtë me Shqipërinë

488
0

Lidhur me situaten aktuale së krijuar nga pandemia COVID-19 në Shqipëri, qeveria greke ka vendosur te mbajë mbyllur kufirin me vendin tonë deri më date 30 shtator.

Teksa rregullat vijojnë të jenë të njëjta, neper pikat kufitare lejohet të hyjnë për në Greqi punëtorët sezonalë dhe shqiptarët me leje qëndrimi.

Te gjithe qytetarët shqiptarë të cilët mund të kalojnë në tokën greke, iu duhet që të paraqesin testin negativ për COVID-19 i cili duhet te jete bërë jo më herët se 72 orë në një nga laboratorët e certifikuar në Shqipëri nga MSH si dhe autorizimi PFL nga pala greke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.