Google zbulon, destinacionet më të kërkuara në botë për vitin 2017

766
0

10 destinacionet më të kërkuara në të gjithë botën për vitin 2017

Shumë udhëtarë mund të supozojnë se lista e çdokujt përfshin Parisin, New Yorkun apo vende të tjera të njohura turistike. Megjithatë, destinacionet që njerëzit ishin më të interesuar gjatë këtij viti befasojnë edhe udhëtarët më të kalitur.

Google zbuloi të mërkurën, destinacionet më të kërkuara në botë për vitin 2017. Las Vegas zuri vendin e parë, Barcelona të dytin dhe Myrtle Beach në Karolinën e Jugut u rendit në vend të tretë.

Natyrisht që pa asnjë të dhënë kërkimi është e vështirë të analizosh motivimin. Edhe pse Las Vegas dhe Barcelona janë destinacione të mëdha turistike, ngjarjet e fundit të ndodhura në to janë edhe një nga arsyet pse kërkimi për këto vende është rritur kaq shumë.

Las Vegas

Barcelona

Myrtle Beach

Aspen

Punta Cana

Maldives

Turks and Caicos

Bali

Cancun

Bermuda

Më poshtë do të gjeni listën me destinacionet më të kërkuara në gjithë botën për vitin 2017.