Gazetari i njohur në gjendje të rëndë, futet urgjent në operacion, 4 orë pritje të gjata për familjen, zbulohet arsyeja

177
0

Gazetari i mirënjohur sportiv Dëfrim Metasani ka kaluar një gjëndje të rëndë shëndetësore. Atij i është dashur të kryejë një ndërhyrje kirurgjikale të polipeve në rrugët respiratore, i cili fatmirësisht përfundoi me sukses.


Operacioni ka qenë i komplikuar dhe ka zgjatur 4 orë. Dëfrimi e ka fituar këtë betejë, ndërkohë që tashmë gjendja e tij paraqitet e stabilizuar.

Kujtojmë që prej vitesh, Dëfrim Methasani punon në RTSH, ndërsa është vlerësuar edhe me titullin Qytetar Nderi në qytetin e Dibrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.