Fundjava përvëluese/ Sinoptikania zbulon cfarë na pret me MOTIN në ditët në vijim: Bëhuni gati për..

486
0

Sipas sinoptikanes së njohur Rezarta Xhakollari, sot në vendin tonë na pret një ditë me diell por nuk do të mungojne edhe vranësirat përgjatë harkut alpin ndërsa bregdeti pritet me diell. Nga sot do te kemi tendence rritje te temperaturave maximale.

Ditën e nesërme, të shtunën, si pasoje e te nxehtit afrikan, priten gjithashtu rritje e temperaturave deri ne 35 grade ne zonat qëndrore.

Sërish rritje intensive e temperaturave ditën e diel me temperatura deri në 37 grade.

Fillimi i javës si dhe e gjithë java pritet gjithashtu e nxehte me temperatura të larta dhe mot i favorshëm per plazh deri në fundjavën e ardhshme..