Frikë e madhe mes mjekëve ne Shqiperi, sapo u dha lajmi i rëndë, njëri prej tyre…

358
0

Situata vijon te jete mjaft serioze ne vendin tone dhe po shqeteson autoritetet me te larta te vendit, sa kreu i shtetit doli dot me thirrjen e forte qe te behet nje strategji konkrete per pandemine.

Ministria e Shëndetësisë tha sot se prej katër javësh ka një numër të lartë infektimesh, shtrime të shumta në spital dhe humbje jete gjithashtu.

Aktualisht në Infektiv po trajtohen 84 pacientë, 11 prej të cilëve janë në terapi intensive, ndërsa 2 persona jane në intubim.

Ndërkohë, mesohet se në intubim ndodhet edhe një mjek i QSUT.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.