Freskohet moti por tre qytete ”refuzojnë” uljen e temperaturave, java e fundit e qershorit do të…

719
0

Lajda Porja nga Meteoalb në një intervistë në Ora News u shpreh se të martën dhe të mërkurën pritet rënie e temperaturave.

Porja: Ka patur një freskim që ditën e dielë.

Sot temperatura maksimale në shumë qytete do të jetë nga 33 në 34 apo në 35 gradë duke përjashtuar vetëm qarkun e Beratit dhe të Elbasanit ku pritet edhe temperature 36 gradë.

Parashikohet që dita e martë dhe e mërkurë të sjellë sërish rënie të temperaturave.

Java e fundit e qershorit do të shënojë temperature 34 -35 gradë duke përjashtuar ditën e mërkurë ku mbeten 2-3 qarqe problematike Berati, Gjirokastra dhe Elbasani ku aty termometri do të ngjitet në 36 gradë.