Foshnja e kishte me nxitim të lindë: gruaja s’pati kohë të shkonte në maternitet, lind në sheshin e qytetit

87
0

Nuk pati kohë të shkonte në maternitet, ndaj një e re lindi në sheshin qendror të qytetit. Ndodhi në Piazza Libertà, në Baruchella, një fshat në provincën e Rovigo. Siç raporton Il Gazzettino, lindja ka ndodhur falë ndërhyrjes në kohë të Shërbimit Shëndetësor Urgjent dhe Urgjencës 118.

Historia – Gruaja kishte filluar të ndjente kontraktime në shtëpi dhe kështu vendosi të dërgohej në spital nga i shoqi. Duke u larguar nga Castelnovo Bariano, një qytet në zonën e Rodigiano, të dy nuk patën kohë të shkonin në spital. Situata po vështirësohej, ndaj bashkëshorti i gruas vendosi të kërkonte ndihmë në farmacinë në shesh.

Menjëherë është thirrur ndihma dhe në pak kohë ka mbërritur ambulanca dhe vetë-mjekimi. Mjeku dhe personeli mjekësor e ndihmuan gruan të lindte. Nëna dhe fëmija u dërguan më pas në spitalin e Rivigos. Të dyja janë mirë.

“Pamë shumë konfuzion, një burrë që vraponte i shqetësuar. Më pas dëgjuam të qante një fëmijë dhe pamë burrin me foshnjën në krahë, një emocion i madh”, kanë thënë për Gazzettino pronarët e Bar “Il Ghiottone”. ndodhet në Piazza Libertà.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.