Finalja është Angli – Itali. Më 11 korrik ndeshja në Wembley

236
0

Anglia është finalistja e dytë e Kampionatit Evropian 2020. Anglezet mundën Danimarkën 2-1 në kohën shtesë dhe të Dielën 11 Korrik, në orën 21:00, ata do të përballen me Italinë në Wembley.

Anglia përmbys Danimarkën dhe, për herë të parë në historinë e tyre, pushton finalen evropiane: të dielën në mbrëmje ata do të përballen me Italinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.