Femrat të bëjnë Kujdes! Mos e hani kurrë këtë pjesë të pulës

693
0

Pse nuk duhet te hani kurre kete pjese te pulave!

Më poshtë është një histori e vërtetë e treguar nga një person anonim.

Kjo histori ka të bëjë me një grua që kohët e fundit ka jetuar diçka shumë të çuditshme. Ajo u diagnostikua pasi në mitren e saj u gjet nje mase e rritur. Ajo menjëherë shkoi në spital dhe doktoret pane se behej fjale per nje kist,te mbushur me gjak e me nje ngjyre shume te erret.Per ta ishte nje dukuri e rralle dhe e cuditshme.Pas nje operacioni te suksesshem gjendja e saj u permiresua.

Pas një periudhe kohe kisti u duk sërish.Ajo u konsultua me gjinekologun e saj dhe u befasua kur ai i beri nje pyetje shume te thjeshte,nese i konsumonte apo jo krahet e pules.Pergjigjja e saj ishte po.

Pas kësaj historie te gjithe mjeket dhe shkencëtarët u shfaqen ne publik duke paralajmeruar vecanerisht grate, te mos i konsumonin me krahet e pules pasi ishin te injektuara me steroide artificiale per rritjen e pulave.

Kjo mund të jetë një mënyrë e mirë për prodhuesit të prodhojnë sa më shumë mish por është mjaft e rrezikshme për organizmin e njeriut. Pra, çdo herë që dëshironi të trajtoni veten me pulë, përpiquni të shmangni krahët dhe qafën që është vendi ku injektohen injektimet.

Steroidët mund të kenë një efekt më të madh tek gratë, prandaj gratë duhet të jenë tepër të kujdesshme. Ato mund të shkaktojnë kiste ,pabarazi hormonale dhe shumë efekte të tjera anësore. Nëse me të vërtetë keni deshire te hani krahë pule, përpiquni te blini ato pula qe jane ushqyer me bar.

https://www.secretlyhealthy.com/
Perktheu J/Memeli
Gatuashshendetshem.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.