“Familjen për herë të fundit e kam parë..”/ Zelenski zbulon si është jeta e tij tani në luftë

44
0

Përmes një interviste të dhënë për mediat ndërkombëtare, Volodymyr Zelensky, ka zbuluar se si është jeta e tij tashmë që vendi i tij ndodhet në agresionin rus.

Presidenti i Ukrainës ka folur nga vendstrehimi ku po qëndron në Kiev dhe është shprehur se dita e tij në këto momente është punë dhe gjumë. Më pas, Zelensky shtoi se me familjen është parë tre ditë më parë, ose siç e quan ai në mes të luftës.

Pjesë nga intervista:

Gazetari: Si është jeta juaj gjatë pushtimit?

Zelensky: Punë dhe gjumë

Gazetari: A mund ta shihni familjen dhe fëmijët?

Zelensky: Jo

Gazetari: Kur ishte hera e fundit që ju I keni takuar?

Zelensky: Përpara luftës, jo më falni tre ditë më parë, në mes të luftës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.