Euro dhe paundi në pikiatë, çfarë ndodhi sot me kursin e kembimit

406
0

Sot, më 8 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 99 lekë dhe shitet me 100.1 lekë.

Euro blihet me 106.2 lekë dhe shitet 107.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 123 lekë dhe shitet me 124.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.7 lekë, ndërsa në shitje me 110.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.5 lekë dhe në shitje me 75.7 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.