“Eshte zgjedhur nga Amerikanet” Politikani shqiptar ben deklaraten e forte: Mesazhi eshte se merikanët janë për luftë..

140
0

Politikani i njohur shqiptar Kreshnik Osmani ne nje satutus ne acebook shkruan se kandidati per president i Shqiperise eshte zgjedhur tashme nga Amerikanet dhe jo nga politikanet tane.

Sic ju thashë para disa netëve, Baromi është zgjedhur nga amerikanët që në Pentagon, ndërkohë që bëhej teatër në Tiranë me Alibeajn e Mehdiun e tërci përci. Mesazhi është i qartë. Mesazhi eshte se merikanët janë për luftë dhe cfare e pret Rajonin dhe boten (ne dimensionin ushtarak, shendetesor, ekonomik dhe politik) nje Zot e di.
Ushtaraku i pergjedhur është fustoni që ia ka ble Tata i modh për Barom atyre që e dinë ata!

Tani hajde bëjmë batuta sa të duam!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.