Erdogan sjell anijet në Vlorë për të na mbrojtur nga Greqia, Reagon Ngjela: Kush e qeveris Shqipërinë?!

625
0

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar ne lidhje me deklaratat e presidentit turk Erdogan lidhur me konfliktin me Greqine.

Referuar faktit se ushtria turke mund te vije ne Vlore per te ndaluar zgjerimin e kufirit detar me Shqiperine, Ngjela pyet: Kush e qeveris Shqiperine?!

Presidenti i Turqisë, Erdogan deklaroi dje se:

Luftanijet Turke do shkojnë në Vlorë dhe në Sarandë të mbrojnë detin e Shqipërisë që kërkon të pushtohet nga Greqia. Kurse, kryeministri i Shqipërisë iu thotë shqiptarëve se Greqia ka të drejtë të marrë 12 km det.

E kuptoni se kush po e drejton Shqipërinë?
Po, pas kësaj; akoma do të rrijë kryeministër i Shqipërisë ky bakall i pacipë?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.