Erdhen nga Anglia me valixhet plot me para, ja cfare iu zbulua dy grave në Rinas

356
0

Dy grave që po futeshin në Shqipëri nga aeroporti i Rinasit, Doganat dhe Policia u kanë zbuluar 42 mijë Paund të padeklaruara.

Fillimisht u zbulua një 46-vjeçare që po vinte nga Anglia me rreth 32 mijë Paund. Më pas një 20-vjeçarje iu gjetën 10 mijë Paund të futura në çantën e dorë.

Mbi dy femrat bie akuza për mosdeklarim të ardhurash, ndërkohë që janë sekuestruar paratë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.