Emri, ky është pronari i kompanisë që solli 613 kg kokainë nga Kolumbia

336
0

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me super ngarkesën e kokainës në Durrës e cila theu çdo rekord të mundshëm për kokainën në vend.

Sasia prej 613 kg kokainë u gjet në kamionin e kompanisë “Arbri Garden” në pronësi të shtetasit Arbër Çeka.

Me anë të kamionit ai sillte banane nga Kolumbia në Shqipëri, por bashkë me bananet ka mbërritur në vend edhe një sasi droge me vlerë 180 milionë euro.

Mesohet se itinerari qe ka ndjekur kontenieri që mbante brenda sasinë rekord të kokainës, ka qëne Kolumbi- Itali- Maltë- Durrës e me destinacion final me pas, shtetet e tjera brenda Europes perendimore kontinentale.

“Arbri Garde” është një kompani që merret me importin e frutave ekzotike nga vendet e Amerikës Latine.

Pas kësaj ngjarje të rëndë bëhet me dije se kompania është shprehur se ska asnjë lidhje me trafikun e kokainës dhe çdo gjë po bëhet për t’i shkatërruar biznesin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.