Edi Rama ndan pamjet nga pritja Zelenskyt në Kryeministri, ja dhurata që i bëri presidentit ukrainas!

101
0

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e mikpritjes për herë të parë në Shqipëri, të Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskyt.

Kreu i qeverisë e ka pritur Zelenskyn në hyrje të godinës së qeverisë më pas e ka shoqëruar brenda ambienteve deri në zyrën e tij.

Zelensky sot në Tiranë, cili është historiku i marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Ukrainës!

Rama i ka dhuruar Zelenskyt edhe librin e tij me piktura.