E trishtë / Ndahet papritur nga jeta në moshë të re gazetari shqiptar

7317
0

Është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçare gazetari Aristir Lumezi.

Lumezi ndërroi jetë pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante kohët e fundit.

Gazetari Aristir Lumezi kishte një eksperiencë prej më shumë se dy dekada në media dhe prej disa kohësh mbante postin e kryeredaktorit të gazetës “Panorama”