E shau aty ku ‘shqiptari’ te heq koken, Khabib zbulon motivin e sulmit ndaj McGregor

358
0

Khabib Nurmagomedov ka sqaruar më në fund arsyen pse sulmoi ekipin e Conor McGregor pas fitores.

Sipas tij irlandezi ia kishte ofenduar fenë, babanë dhe kombësinë.

Ai sqaroi:

Dua t’i kërkoj falje Komisionit të Shtetit të Nevadas. Kjo nuk është ana ime më e mirë. Ai ai më shau fenë islame, vendin dhe babanë tim. Ky sport është i respektueshëm. Nuk është sport për të folur broçkulla. Dua ta ndryshoj këtë sport. Nuk mund të flasësh për fetë dhe kombet. Për mua ato janë të rëndësishme”.