E rëndë në Itali, tentoi të kalonte shinat, treni përplas për vdekje djalin shqiptar

194
0

Një 15-vjeçar me origjinë shqiptarë është përplasur për vdekje nga treen në Breshia, Itali.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, teksa i mituri ishte në tentativë për të kaluar shinat, por nuk ia doli.

Mësohet ngjarja ka ndodhur në sy të bashkëmoshatarëve të tij, të cilit u tmerruan.

Policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbadhjen e plotë të ngjarjes.