E rëndë në Itali/ Shqiptari i burgosur për dhunë në familje gjendet i pajetë brenda qelisë

965
0

Një 46-vjeçar shqiptar ka vrarë veten brenda në qelinë e tij në burgun e Ternit në Itali.

Ngjarja ndodhi rreth orës 10:30 të mëngjesit të kësaj të hënë, ku shqiptari i cili ndodhej në qeli pasi akuzohet për dhunë në familje, u gjet i varur nga policët në qeli, raportojnë mediet italiane.

“Përpjekjet e punonjësve shëndetësore dhe policisë së burgut për ta shpëtuar ishin të kota”, tha një nga zyrtarët e burgut.

Trupi i pajetë u transportua në spitalin e Perugias, në dispozicion të autoritetit gjyqësor të Ternit për hetime mbi rastin.