Ia quajti vëllain palaço, motra e Stresit i përvishet ashpër gazetarit Mentor Kikia.

1112
0

Motra e rreperit Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi, i cili u arrestua pak ditë më parë nga policia, ka reaguar ashpër ndaj komenteve të bëra nga gazetari Mentor Kikia.

Në komentin e tij Kikia theksonte se Stresi nuk është shembull për tu marrë. Pikërisht për këtë deklaratë ka ardhur dhe reagimi i Fatjona Lushajt, e cila ka renditur një sërë të vërtetash të hidhura, duke i treguar rinisë se nuk është Stresi ai i cili nuk duhet marrë shembull, por këta që po fundosin çdo ditë Shqipërinë.

Ja postimi i Fatjona Lushajt:

Mentor Kaka na paska quajtur Palaço ! Shembull i keq per rinine shqiptare dhe tre femijet e tij ! Rini e dashur mos merr shembull Stresin!

Behu si Anila , flliqsira e gazetarise Shqiptare , qe edhe shkronjat kane ndot prej saj sa here I shkruan! Rini vidh tendera si Ministrat tane!

Vidh burrat e tjereve e shitu me milionere si Ministre Olta! Ajo eshte vajze e mire mbaroi studimet ne Usa, nuk kendon RAP! Ani Pse ka kolege Tutore prositutash si Prenga, Roshi , asaj i justifikohen Telefonatat e orgjite me ta.

Rini behuni mjeke qe vjedhin e perdhosin bluzen e bardhe duke bere pazare me jeten e njerezve! Vidhet ilaci i dializes,bej nga 17 operacione per syte brenda dites! Vidh organe njerezish , bej pazare me agjensite funerale!

Rini behu farmaciste shitni doza kuajsh e qensh ,ti do jesh figure e paster gjithesesi! Dil pa breke neper plazhe te EU, ne fund te fundit kryeminister do behesh!

Rini merr shembull nga Belinda digj serverat , zhduk gjurmet e udhetimeve , vidh miljonat , do jesh e nderuar e rrespektuar!

Rini merr shembull analistet lerja gruan shokut beji nder ne fund te fundit shokut ja le ….. Rini mbillni parcela me hashash si Sajmiri ne fund te fundit ku ka bir k….qe e arreston ate !

Rini dashuroni vrases me pagese si Valbona, Inisi, Rudina,etj ….Pse Jo tashme edhe ato e pastruan figuren me nganje burre e femi! Rimbushja u krye me sukses! Tani jane zonja ????. Behu Ministre, vidh miliona, udheto neper bote, ulerit hoteleve, koken lart ka kush e ul per ty !

Ngjizu studiove, shitu per nje vend pune, flliq, baltos se ta kerkon shefi! Gabim Zemra e motres ti duhej te studjoje Juridik ne Gjermani e Te shisje Droge stacioneve te trenave dhe te vije Te beheshe shef rendi e te te merrnin shembull!

Te shisje tonelata droge dhe te hapje Universitet! Te pastroje figuren me nje selfie me gruan e Kryeministrit! Te beheshe vasal e t ja fshije pluhurin xhaketes se ndonje shefi ! Duhej te dilje ne Foto me lali Erin e te kendoje per fushaten e pushtave, do ishe djale i mire jo çun i prape ! Gabove duke thene te verteten gjithemone, a e di ku jetojme!

Ti nuk duhet te flasesh me njerez Problematik mor Stres , bej Telefonata me Norah Jonson . Shko kendo ne shesh ,trego sa veshtire ja dole duke shite fiq! Mashtro bre sa te mundesh ne fund te fundit rrena ka vlere me shume .A nuk e kuptove asnjehere se te ligun nuk e vret me plumb! Nuk e kuptove asnjehere qe duhet te jesh legen, servil e spiun! Nuk e kuptove qe duhet te mos flasesh , ? po te duhet ty tu tregosh idealet e babes tone atyre qe duhet me thirre 20 jarana te nanave te tyre me ja u ba ADN!

Kuptoje tash qe e hengre nga ata qe ishin me te ndyre e me te kamufluar se ti! Lirine nuk ta ndalon njeri as ne 6 m2! Le te shkruajne hijenat, sot je ti neser ata e me rradhe!

Rinia ka ke merr shembull Mentor Kaka qe heq shishe bregut te detit e paguhesh me fondet e taksat e popullit! Hajdute e kriminela te shkolluar!