E pazakontë! Vendi po ‘digjet’ nga i nxehti, ky qytet zbardhet nga breshëri (Video)

4661
0

Stuhitë e breshërit zbardhin qytetin e Ersekës

Gjithçka ndodh kur Shqipëria po ‘digjet’ nga vapa përcëlluese afrikane.

Këtë mbasdite Erseka dhe rrethinat janë përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe breshërit.

Kryesisht zonat që më së shumti janë prekur nga breshëri janë rrëzë malit të Gramozit, në Rehovë Starje dhe Prodan.

Breshëri siç raportojnë banorët zgjati deri në 20 minuta dhe po sipas tyre mendohet të ketë bërë dëme në drurët frutorë.

Do të jenë grupet e punës që do të zbresin në terren ditën e hënë për të evidentuar dëmet.