E pazakonte në Rinas/ Avioni frenon papritur në mes të pistës, shtangen pasagjerët

722
0

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur diten e sotme në pisten e aeroportit te Rinasit ku është përfshirë avioni i një linje ajrore.

Sikurse bëhet me dije, një avion ka bërë frenim të detyruar në mes të pistës së aeroportit. Bëhet fjalë për një linjë qe do të nisej mbrëmë nga Tirana për në Londër.

Në momentin e nisjes, avioni ka marrë shpejtësi tej normave të lejuara, ndaj piloti është detyruar të frenojë papritur.

Kjo ka shkaktuar panik te pasagjerët, por nuk ka raportime për të lënduar. Një tjetër linjë ka marrë më pas pasagjerët për t’i dërguar ata në destinacionin e tyre.

“Një avion i një kompanie private ka bërë një frenim të detyruar në mes të pistës së aeroportit ‘Nënë Tereza’. Bëhet fjalë për një linjë, e cila gjatë mbrëmjes së djeshme do të nisej nga Tirana për në Londër.

Avioni ka qenë në momentin e nisjes dhe teksa ka marrë shpejtësi është konstatuar se shpejtësia ka qenë tej normave të lejuara dhe kështu pilotit i është dashur të bëjë një frenim të detyruar.

Kjo ka shkaktuar panik te pasagjerët, deri tani nuk kemi informacione për të lënduar. Më pas ka mbërritur një tjetër avion që ka bërë të mundur marrjen e pasagjerëve dhe dërgimin e tyre drejt Londrës”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.