E pazakontë/ 83-vjeçaren e hipin në avionin e gabuar, përfundon në Tiranë, shtanget kur shikon..

7293
0

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar me fluturimet ajrore.

“BILD” raporton se një 83-vjeçare, për shkak të një ngatërrese avioni në aeroportin e Nurembergut në Gjermani, ka përfunduar në Tiranë në vend që të shkonte në Athinë.

Sipas gazetës gjermane, fluturimi i të moshuarës ishte prenotuar nga djali i saj në Athinë dhe që kishte paguar edhe asistencë për nënën e tij për ta shoqëruar gjatë udhëtimit.

Por punonjësit e aeroportit e hipën të moshuarën në avionin e gabuar. Ajo zbarkoi në Shqipëri në vend të Greqisë. 83-vjeçarja, në një karrocë me rrota nuk dinte ku të shkonte në aeroportin e Tiranës derisa u pikas nga një punonjës i sigurisë.

Ajo nuk fliste as gjermanisht dhe as anglisht dhe vështirë se mund të komunikonte në një vend të huaj. Pasi u lidh me vajzën që kishte në Gjermani, të moshuarës i rezervuan në një hotel pranë aeroportit në Tiranë derisa mori një avion tjetër për në Athinë.

BILD thotë se autoritete janë duke e e hetuar rastin se si ndodhi ngatërresa.