E papritur! Stresi lirohet nga burgu, e konfirmon shoku i tij

347
0

Ka kaluar një javë që nga arrestimi i Stresit dhe mesa duket ai do të lirohet për pak kohë.

Të paktën këtë gjë konfirmojnë shokët dhe miqtë e tij. Një prej miqve të reperit, i cili në Isntagram mban emrin bajo_bst ka postuar një foto me babain e Stresit, Sali Lushaj, ku shkruan se pas dy javësh Arkimedi do të jetë i lirë.

Ndërkohë kujtojmë se ditën e sotme ka qënë vetë reperi Stresi i cili ka reaguar me anë të një postimi në instagramin e tij zyrtarë. Fotoja e publikuar prej tij ishte në lidhje me këngën që reperi ka publikuar së funmdi dhe nuk dihet nëse postimi është bërë nga vetë reperi.

Momenti i arrestimit:

Gjatë kontrollit në dhomën e hotelit në Linzë ku ndodhej Stresi u gjet një sasi kokaine, një armë pistoletë e tipit “Pjetro Beretta” si dhe 12 fishekë të modelit 7.65 mm.