E mbani mend vogëlushin tek filmi “Shëtitja e bebit Birba”? Ja si duket sot ai

596
0

Me siguri e mbani mend bebin nga filmi i famshëm “Shëtitja e bebit Birba”, i cili u mor nga tre burra dhe ai disi arriti të shpëtojë prej tyre duke iu dhënë një mësim të mirë.

E pra, pas 23 vitesh, ai vogëlush është rritur dhe tani është shndërruar në një djalë shumë simpatik.

Por, ka pak fakte që mund të dini për këtë fëmijë të bukur.

Faktikisht, roli i bebes Bin u luajt nga binjakët Jacob Joseph Worton dhe Adam Robert Worton.

Në atë kohë ata ishin vetëm 6 muajsh. Regjisori u detyrua të përdorë dy fëmijë sepse ligji amerikan ka rregulla shumë të rrepta në lidhje me numrin e orëve që aktorët e vegjel mund të punojnë. Prodhimi kërkoi për dy foshnje me sy blu dhe binjakë.

Tani, të dy ata janë rritur dhe të bukur.

“Shëtitja e bebit” ishte filmi i tyre i vetëm. Sipas disa raporteve, Adami (majtas) tani është zhvendosur në Ontario dhe Jakob (djathtas), është pjesë e shoqërisë më të vjetër dhe më të madhe vëllazërore në muzikë.

Nuk ka shumë informacione mbi këta dy binjakë, kjo pasi asnjëri prej tyre nuk e fokusuan karrierën e tyre në aktrim.

Megjithatë, “Shëtitja e bebit” do të mbetet një prej filmave më komikë të të gjitha kohërave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.