E kishte enderr/ I moshuari merr më në fund pas 100 vitesh pasaportën shqiptare dhe perlotet (Video)

377
0

Se fudmi eshte publikuar nje video prèkëse e një të moshuari, i cili është pajisur me pasaportë shqiptare, pas rreth 100 vitesh. I moshuari është larguar shumë herët nga Shqipëria dhe në periudhën e komunizimit i është refuzuar marrja e nënshtetësisë.

“Zoteria ne video emigroi nga Shqiperia ne vitet e komunizmit duke ju privuar nenshtetesia shqiptare. Tani qe po mberrin ne 100 vjetorin e tij ai mori pashaporten duke u rikthyer ne shtetas shqiptar”, thuhet ne video.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.