E fundit/ Tërmet i fortë në Turqi

717
0

Në Turqi është shënuar një tërmeti i fortë ditën e sotme. Mësohet se tërmeti me magnitudë 4,8 ballë të shkallës së Rihterit, u regjistrua në Stamboll.

Televizionet lokale transmetuan pamje te njerezve duke dalë nga ndërtesat të fri kësuar

Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), është shprehur se tërmeti ishte me epiqendër në Detin Marmara pranë rrethit Silivri, në thellësi prej 7,09 kilometrash.

Deri më tani akoma nuk ka të dhëna nëse termeti ka pasur pasoja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.