E fundit/ Berisha dhe Basha “përplasen” në godinën e PD

59
0

Sali Berisha ka thirrur një konferencë për shtyp në selinë e Partisë Demokratike për në orën 20:00.

Ndërkohë, në godinën e kësaj partie ndodhet Lulzim Basha që mbledh në orën 20:00 kryesinë e partisë. Pritet te kete nje perplasje mes dy grupimeve.

Basha gjate hyrjes ne seline blu tha se nuk e njeh referendumin e organizuar nga Berisha këtë të shtunë.

I pyetur nga gazetarët se ka zëra që Sali Berisha dhe grupi i Rithemelimit mund të vijnë në seli për të lexuar rezultatet e referendumit, Basha këmbëngul se nuk ka pasur një të tillë sot.

“Kjo është shtëpia e demokratëve dhe demokratët janë krenarë për atë që kanë arritur.

E sotmja tregoi qartë vullnetin e demokratëve. Ne do të qëndrojmë të qetë në shtëpinë e demokratëve, do të qëndrojmë me vetëdije për të gjithë gabimet e të shkuarës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.