E dhimbshme/ Çifti i alpinistëve gjenden i ngrirë në majë të malit

555
0

Lajmi i fundit: Një ngjarje tragjike është shënuar në keto ditë te ftohta dimri në Greqi, ku një çift alpinistësh nga Maqedonia, janë gjetur të vdekur nga ngrirja në majë të malit Kaimaktsalan.

Mediat greke bëjnë me dije se mashkulli, 35 vjeçar, dhe femra 28 vjeçare, ishin të zhdukur prej të shtunës në mëngjes.

Ata ishin pjesë e një grupi prej 40 maqedonasve, që qëndronin në terrenet e skijimit në Voras të Greqisë dhe grupi kishte arritur në lartësinë prej 2,524 metrave të malit, afër kufirit ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë, pardje herët në mëngjes dhe ishte kthyer para mesditës.

Pasi kërkuan në mënyrë intensive, zjarrfikësit u larguan për shkak të borës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.