“E dashura e Putinit jashtë Zvicrës”, mbi 55 mije firma për të dëbuar Alina Kabaeva

5
0

“E dashur Konfederatë Zvicerane, pse u jepni vendbanim bashkëpunëtorëve të regjimit të Putinit? Ju lutemi bashkoje Alina” Eva Braun “Kabaeva” me Führer “Vladimir”.

Ky është titulli i peticionit, në gjermanisht, i cili u shfaq në change.org, i cili çdo minutë po mbledh gjithnjë e më shumë firma: në pak orë kanë arritur shifrën 55 mijë dhe vazhdojnë të shtohen percjell shqiptari.net. Paraqitur nga qytetarë nga Rusia, Ukraina dhe Bjellorusia, të cilët kërkojnë të dëbojnë gruan, dyshohet se zonja e presidentit rus, e cila duket se fshihet në një vilë luksoze në një qytet sekret zviceran.

Alina Kabaeva ka lindur 38 vjet më parë në Tashkent, kryeqyteti i Uzbekistanit. Ish-gjimnaste me medalje olimpike, ish-modele dhe tani politikane, ajo është një nga femrat më me ndikim ruse dhe prej kohësh konsiderohet si e dashura e presidentit rus, me të cilin dyshohet se kishte vajza binjake, të lindura pranë Luganos dhe tani shtatë vjeç. Për të tjerët, megjithatë, fëmijët do të ishin katër, të gjithë me pasaportë zvicerane.

As presidenti rus dhe as Kabaeva nuk e kanë konfirmuar kurrë lidhjen, megjithëse shumë mbeten të bindur se të dy u martuan në një ceremoni private ortodokse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.