Dy tërmete mbi 5 ballë “shkundin” vendin fqinj

3965
0

Dy tërmete me magnitudë 5.6 dhe 5.7 janë regjistruar paraditen e sotme në Greqi.

Lëkundjet janë ndjerë në qytete të ndryshme, ndërsa epiqendra e saktë ndodhet 25 kilometra në lindje të Strofades.

Termetet e forta janë ndjereë edhe në ishullin e Kretës. Nga goditjet e tërmeteve nuk raportohet për persona të lënduar.