“Do e merrni falas”/ Kryeministri jep lajmin e mirë, ja kush përfiton..

2211
0

Kryeministri i vendit, Edi Rama e nisi mëngjesin e sotëm duke dhënë një lajm të mirë. Rsama deklaroi se vaksina kundër gripit është falas për disa kategori siç janë fëmijët, të moshuarit dhe të sëmurët kronikë.

Ai iu drejtua sot qytetarëve me një ftesë që të shkojnë në qendrat e tyre shëndetësore dhe të marrin falas vaksinën kundër gripit.

Ja cfarë shkruan Kraeministri Rama:

“MIRËMËNGJES —

dhe me ftesën për të shkuar pranë qendrës suaj shëndetësore për të marrë vaksinën kundër gripit, të cilën grupet më të rezikuara si të moshuarit, fëmijët (2-5 vjet) dhe të sëmurët kronikë do ta kenë falas, ju uroj një javë të mbarë –”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.