Dikur dukej keshtu, e njihni dot aktorin e famshem ne foto?

284
0

Ai ishte një aktor, notar dhe skenarist italian, behet fjale per Bud Spencer, pseudonimi i Carlo Pedersoli (Napoli, 31 tetor 1929 – Romë, 27 qershor 2016),

Bud Spencer arriti sukses me filmat e xhiruar me Terence Hill dhe dyshja e aktorëve “arritën famë botërore dhe tërhoqën miliona shikues në kinema”.

Në not ai ishte italiani i parë që kaloi minutën në 100 metra stil i lirë më 19 shtator 1950 dhe ka fituar disa herë kampionatin italian të notit në stil të lirë dhe stafetë.

Ai ka nderruar jete ne vitin 2016 ne nje spital ne Rome pas disa semundjeve per shkak te moshes se thyer.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.