Deputeti sëmuret në seancë, dërgohet me urgjencë në spital

413
0
Personeli mjekësor i repartit të lindjes gjatë kujdesit të tyre ndaj pacientëve të cilët kanë nevojën e mbështetjes njerëzore dhe profesionale në Klinikën Gjinekologjike në QKUK në Prishtinë.

Një deputet i Kosovës është dërguar në spital sapo ka arritur në Kuvend ku po zhvillohet seanca e jashtëzakonshme.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka njoftuar të gjithë të pranishmin në sallën e Kuvendit të Kosovës, se njëri prej deputetëve është dërguar për në spital, por nuk e ka thënë emrin.

“Një deputet është sëmurë, nuk dua ta bëj emrin publik, mirëpo ai është shoqëruar për në spital”, ka thënë kreu i Kuvendit, raporton Express.

Seanca e jashtëzakonshme për Ekipin Negociator është thirrur nga Qeveria e Kosovës. Opozita e ka bojkotuar këtë seancë, ndërsa deputetja e vetme që po qëndron në sallë është Teuta Rugova e LDK-së.

Kjo seancë e qeverisë është thirrur një orë më herët se seanca e opozitës, ku pritet të miratohet një rezolutë që i ndalon Thaçit të diskutojë për territorin në dialogun e Brukselit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.