“Demokratët nuk dje gin mandate e shkolla”, Berisha i përgjigjet Topallit

860
0

Më herët ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli reagoi në lidhje me përp lasjen mes policisë dhe qytetarëve në KZAZ në Shkodër, ku dënoi aktet e dhu nës, si dhe “thumboi” PD.

Ndërkohë, lidhur me këtë deklaratë ish-kryeministrit Sali Berisha është shprehur se secili është i lirë të ketë mendimin e tij.

Por në linjë të kundërt me Topalli, ai u shpreh se beteja e opozitës për kthimin e votës së lirë është një betejë e shenjtë dhe ai e mbështet me gjithë qenien e tij.


“Kjo është beteja më e shenjtë që kjo parti ka bërë për votën dhe unë e mbështes me gjithë qënien time. Ata që lexojnë Peshkopinë, Durrësin, ata që mund lexojnë Lezhën, Shkodrën e me radhë, ata e shohin se cili është procesi zgjedhor në Shqipëri. Kjo nuk është betejë për pushtet por një betejë vetëm e vetëm për votën e lirë.Secili ka të drejtë të ketë mendimin e vet. Kam bindjen më të thellë se kjo është një betejë për vendosjen e votës”,-tha Berisha./ Opinion

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.