Del parashikimi i motit për javën në vijim, ja kur rikthehen shirat (Tabela për 5 ditë)

18
0

Sipas parashikimeve te SHMU, vendi përgjithësisht javën e ardhshme do të përfshihet nga masa ajrore të qendrueshme. Këto do të sjellin mot me diell dhe vranësira kalimtare të pakta deri mesatare.

Temperaturat do të jenë në ulta gjatë orëve të mëngjesit dhe të mbrëmjes por në mesditë orët me diell do të sjellin temperatura optimale.

Ditën e premte, do të afrohen masa ajrore me origjinë verilindore të cilat do të sjellin reshje të dobta shiu dhe rënie të ndjeshme të temperaturave të mesditës.

Era do të fryjë juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet. Ditën e premte do të mbizotërojë era verilindore.

Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.