Del parashikimi i Motit për fundjavën nga SHMU, ja cfarë na pret të shtunën dhe të dielën..

5850
0

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Orët me diell do të mbizotëojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era parshikohet të jetë kryesisht nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpjetësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpjetësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-3 ballë.