Deklarata e fortë e Gjinishit: Një ministër aktual në Shqipëri është gylenist..

447
0

I ftuar në emisionin “Arena nga Dritan Hila” në Ora News teologu Ermir Gjinishi ka lëshuar deklarata të forta.

Ai ka deklaruar se lëvizja gyleniste është mjaft e fuqishme dhe se në të bëjnë pjesë, prokurorë, gjykatës madje edhe një ministër në Shqipëri.

“Lëvizja gyleniste nuk është kolegj, kolegji është pjesa më e mirë. Lëvizja gyleniste është strukturë, ka njerëz në gjykata, ka njerëz në prokurori, në qeveri. Unë kam pasur rastin t’ia shpreh ballazi një ministri që është akoma në qeverinë shqiptare, ia kam thënë në sy, ti je një gylenist për këto arsye”, tha ai.