Çudia s’ka të mbaruar! Rama shkon i veshur si bari delesh në Korçë

451
0

Kryeministri Edi Rama njihet për stilin e veçantë në të veshur. Aq ndryshe, sa edhe mediat e huaja kanë folur për të.

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Korçës për projektin e qeverisë “100 fshatrat”.

Dhe ajo që ka tërhequr sërish vëmendje është veshja e kryeministrit.

Rama ka habitur të pranishmit me stilin e veshjes i cili sa vjen dhe bëhet me ekstravagant e për shqiptarët i çuditshëm.

Veshja e tij me çitjane dhe këpucë të zeza si dhe xhaketën serioze e cila ska asnjë kombimin, kryeministri Edi Rama duket shumë larg “seriozes” që e karakterizon një kryeministër.

Duke vështruar veshjen e kryeministrit mund të themi me bindje se vërtetohet shprehja që “shqiptarët janë dele” dhe udhëhiqen nga një bari.