Çudia/ Në Shqipëri hiqej si biznesmen, në Itali kapet nga policia si shpërndarës kokaine

438
0

Eshte vene ne pranga nje shqiptar i kerkuar per si shperndares kokaine ne Itali. Policia Italiane ka arrestuar 30-vjeçarin shqiptar H.E., në aeroportin e Xhenovas.

Sipas raportimeve të mediave italiane, 30-vjeçari kërkohej nga policia e Savonas për shpërndarje kokaine. Dyshimet janë se H.E. ishte edhe furnitor i dy shqiptarëve të tjerë, një 28-vjeçari me inicialet E.D. dhe një 25-vjeçari.

Raportohet se me paratë që fitonte nga kokaina, 30-vjeçari H.E. kishte ngritur biznes në Shqipëri. Ai blinte makina në Itali dhe i sillte në Shqipëri, ku i shiste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.