Cregullim psikotik i papërcaktuar/ Zbardhet skeda mjekesore e 31-vjeçarit që goditi Berishën

5
0

Gert Shehu që goditi me grusht ish-kryeministrin Sali Berisha në protestë është person me probleme të shëndetit mendor.

Në skedën e tij mjekësore të siguruar nga gazetarja Dorjana Bezat, përcaktohet se 31-vjeçari vuan nga një çregullim psikotik i papërcaktuar. Episodin e fundit e ka pasur me 10 gusht 2022 kur është paraqitur në urgjencën psikiatrike.

I riu është më origjinë nga Tepelena dhe banon në Tiranë.

Aktualisht, ai ndodhet në Spitalin e Traumës për shkak të lëndimeve të shumta që mori pasi u dhunua rëndë nga protestuesit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.