Covid, rajoni i Greqisë futet ne karantine, ja sa do të zgjasë

109
0

Rajoni i Kozanit, në Greqinë veriore, është vendosur në një izolim të ri, për shkak të rritjes së rasteve të koronavirusit.

Mbyllja do të zgjasë deri më 29 tetor. Kjo u njoftua nga Agjencia e Shëndetit Publik. Masat kanë të bëjnë me rreth 150 mijë njerëz: Mbajtja e maskës me detyrim jashtë dhe brenda hapësirave të punës dhe çdo lëvizje jashtë rajonit. Dyqanet, palestrat, parqet, restorantet, kinematë dhe muzetë do të qëndrojnë të mbyllura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.