Covid, qindra No Vax pa maska ​​në Piazza Duomo në Milano

1244
0

Me qindra njerëz, pothuajse të gjithë pa maska, u mblodhën në Piazza Duomo në Milano të Dielën pasdite për ngjarjen No Vax “Gojat e së vërtetës”, organizuar nga shoqata Genesi.

Marian Amici, një mjek i përfshirë në fushatën No Vax, ndërhyri në skenë, duke u kërkuar të gjithëve “të mos shkonin dhe të luanin ruletë ruse” me vaksinat që “nuk kanë asnjë efikasitet dhe asnjë garanci”.