Çfarë po ndodh? Tërmet me mgnitude 7.7 ne Kuba, paralajmërohet cunami

1587
0

Një tërmet mjaft i forte ka goditur sot Kubën. Agjencia sizmike e SHBA njofton se tërmetit është me magnitudë 7.3 të shakllës rihter.

Ndërkohë agjencitë e emergjencave në Kubë, Kili dhe në brigjet e Xhamajkës kanë lëshuar alarmin për cunami.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.