Braçe reagon për protestën e qytetareve: Kur RRUGA bën POLITIKËN e taksave..

2
0

Deputeti Erion Braçe reagon ndaj protestës së qytetarëve kundër rritjes së çmimit të karburanteve.

Braçe ironizon një prej folësve në protestë, duke thënë se flet kundër tatimit të dividentit ndërkohë që në të njëjtën kohë thërrasin “poshtë komunizmi”. “Sikur nuk shkojnë”, të dyja bashkë shkruan Braçe.

Reagimi i Braçes:

Si është ta bëj RRUGA politikën e taksave?

Ja kështu:

Folësi flet kundër tatimit të ulet të DIVIDENTIT, tatimit të KRAHUT TE PUNES dhe, berishizmi i përgjigjet:

POSHTË KOMUNIZMI! Edhe për tatim të dividentit, edhe Poshtë Komunizmi, nuk shkon!

Populizmi do rrënoj vendin!

Si është ta bëj RRUGA politikën e taksave? (2)

Intelektuali: Ministrja na tha që ta blejmë bukën në këmbë jo me makinë; Ministrja harron që e blemë bukën në kembe do lodhemi e do hame me shume buke!

Ku ti gjejme leket ne per me shume buke? He ministre?!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.