“Boll më, nuk tolerohet askush”/ Vjen lëvizja e papritur e Ramës: Të nisë menjëherë, do të ndëshkohen te gjithe ata qe..

6372
0

Kreu i qeverise Edi Rama ka paralajmëruar të gjithë “zaptuesit” që të lirojnë menjëherë zonat publike, në të kundërt do të ndëshkohen nga ligji.

Rama kohë më parë ka thënë se “bregdeti i takon qytetarëve”, ndërsa i kërkoi policisë që nga Ksamili në Velipojë të lirojë hapësirat publike dhe mos tolerohet askush për të pasur një vijë bregdetare sa më të bukur.

“Operacioni “Bregdeti Ynë” – Ka nisur nga Ksamili dhe Velipoja shembja e ndërtimeve pa leje, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit. Boll pritëm, nuk do të tolerojmë asnjë që shkel ligjin dhe zapton bregdetin i cili do t’i kthehet qytetarëve”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.