Berisha e quajti “mender gazetar”, Tan Hoxhës i thërrasin të ketë kujdes: Mos të heqin alkoolin e frenave dhe…

524
0

Një përplasje virtuale ka ndodhur sot mes ish kryeministrit Sali Berisha dhe gazetarit të njohur Artan Hoxha, pas deklaratave të këtij të fundit në studion e “Opinion” mbrëmjen e djeshme ku flitej për arrestimet e “peshqve të mëdhenj”.

Berisha i ka kushtuar një analizë të gjatë shkruar në profilin e tij të FB Hoxhës, të cilin madje edhe e ofendon, duke e quajtur “mender gazetar”.

“Sqaroj këtu se vetëm një jave pasi i mori dëshminë e një të riu ai u ekzekutua, dhe ky i quajtur mender gazetar, si për të justifikuar apo bërë të parëndësishme jetën e një njeriu, përdhos për së vdekuri viktimën e tij duke thënë se edhe ai i ri ishte i malavites (dmth punë e madhe se u vra). Por me këtë rast dua ti përsëris edhe njëherë sharlatanit Artan Hoxha, që trillon së fundi se mbrohet nga CIA, se deri sa të gjejë vrasësin e të ndjerit, dëshmitarit, ai dhe vetëm ai është i dyshuari nr. 1 si hjekes, vrasjes së tij”.

Por menjëherë ka ardhur edhe reagimi i gazetarit Hoxha në FB, që thotë se shumë i paska djegur Berishës ajo që ka thënë ai në studon e Blendi Fevziut.

Por shikoni pak se cfarë i shkruajnë komentuesit Tan Hoxhës, në përgjigjen që i ka kthyer Berishës. Ndër të tjera bie në sy thirrja për kujdes teksa i kujtojnë se këtu në Shqipëri njerëzit vdesin në një aksident me 20 km në orë.