Berat, hajdutët nuk kursejnë as xhaminë, thyejnë derën dhe kasafortën, habiten me atë qe gjejnë brenda

409
0

Gjatë ditës së sotme është grabitur kasaforta e besimtarëve në Xhaminë e Plumbit. Sipas raportimeve të policisë brenda kasafortes ndodheshin rreth 2000 mijë lekë të reja, percjell shqiptari.net

Me mjete të forta është thyer dera dhe është grabitur kasaforta. Policia ende nuk ka mundur të identifikojë autorët, por ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen autorëve.

Me shumë gjasa janë habitur nga shuma që kanë gjetur brenda dhe me siguri do të jenë ndier ne faj..