Bëhuni gati! Nga dita e sotme, vjen “dimri polar”, ja sa do te zgjase

2202
0

Masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit do të sjellin dimrin polar në zonën e Ballkanit dhe në vendin tonë, të paktën për disa ditë, deri në fundjavë.

Nga dita e sotme bëhuni gati për të ftohtin polar.

Sipas Meteoalb, vendi do të karakterizohet nga vranësira dhe reshje, kryesisht në veri të Shqipërisë.

Mesdita do të sjellë zhvillimin e tyre. Gjatë orëve të mëngjesit dhe të mbrëmjes temperaturat do të pësojnë ulje.

Ato do të variojnë nga vlerat 0°C në zonat malore deri në 17°C bregdeti.

Temperaturat e ulëta do të vijojnë deri në fundjavë, dhe ditët më të ftohta priten të jenë e enjtja dhe e premtja.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi 55-60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Parashikohen edhe reshje dëbore në pjesën më të madhe të vendit tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.